O nas  Serwis  Sklep internetowy  Dyplomy, Certytyfikaty  Kontakt  Home

SIECI KOMPUTEROWE  PROGRAMY
    DLA FIRM
 KASY I DRUKARKI
    FISKALNE
 SIECI
    KOMPUTEROWE
 MATERIAŁY
    EKSPLOATACYJNE
 KOMPUTERY
    NOTEBOOKI
  Sieci
    Komputerowe

  Projektowanie
    Instalacja

  Administracja
    Pomiary

  Materiały
    Elementy

Sieci komputerowe
Posiadamy bogatą ofertę w zakresie budowy, instalacji i utrzymania sieci komputerowych. Zapewniamy kompleksową obsługę obejmującą wszystkie etapy wdrażania systemu począwszy od analizy potrzeb klienta, wykonania projektu, poprzez instalację i konfigurację urządzeń sieciowych, a skończywszy na stałej opiece serwisowej.
Szukaj w serwisie
Sieci Komputerowe


Historia

Choć sieci komputerowe właśnie dziś odbywają swój najgwałtowniejszy rozwój, sama koncepcja powstała już w latach 50-tych ubiegłego wieku. Początkowo sieci o przeznaczeniach akademickich i militarnych, wyeowulowały do postaci pojedyńczej ogólnodostępnej sieci. Początkowo powszechnie stosowana jedynie przez entuzjastów stopniowy rozwój dostępności, łatwości użycia a także spadek kosztów spowodował znaczny wzrost prędkości rozwoju internetu i sieci komputerowych.


Zastosowania

Dziś trudno znaleźć prace polegającą na przechowywaniu bądź obróbce danych której niemogły by usprawnić sieci komputerowe. Od najprostszych sieci przewodowych jak ethernet przez bezprzewodowe wi-fi do profesjonalnych rozwiązań światłowodowych sieci zapewniają możliwość błyskawicznej wymiana informacji. Choć najczęstszym zastosowaniem sieci jest wciąż łączenie z pocztą i stronami internetowymi coraz więcej firm i przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z ich zastosowań mogących znacznie poprawić wydajność pracy.


ABAQ ul. Radwańska 3, 90-452 Łódź, tel.:42 637 16 97,  42 637 18 55 fax:42 637 17 00